centralna banka

Свет

Лагард внимателна за улогата на ЕЦБ во справувањето со климатските промени

А1он
Претседателката на Европската централна банка (ЕЦБ), Кристин Лагард, денеска им порача на европратениците дека сака да ја вклучи идејата за климатски промени во работата на