carini za srbija i bih

Регион

Красниќи: Освен таксата, Косово треба да воведе и други мерки кон Србија

А1он
Поранешниот спикер на косовското Собрание и актуелен претседател на Националниот совет на владејачката Социјалдемократска иницијатива (Нисма), Јакуп Красниќи категорично се спротивставува на барањата за укинување