bugarski svestenik

Регион

(ВИДЕО) Бугарски поп му фрли клетва на Зеленски среде Софија: Свештеник со крст се испречи пред украинската делегација

Орце Костов
Бугарски свештеник се обиде да му фрли анатема на украинскиот претседател Володимир Зеленски во Софија кој беше во посета на Бугарија. Свештеникот Атанас Стефанов со