brod so zito

Свет

Кубраков: Конвој од четири бродови со жито ја напушти Украина

А1он
Украинскиот министер за инфраструктура Олександар Кубраков изјави дека вториот конвој бродови со украински земјоделски производи испловил од украинските пристаништа на Црното Море, како дел од
Свет

Бродот со украинско жито утре пристигнува во либанското пристаниште Триполи

А1он
Бродот „Разони“ со украинско жито што плови под знамето на Сиера Леоне утре ќе пристигне во либанското пристаниште Триполи, јави весникот „Ал Акбар“, повикувајќи се