brezovica

Регион

Во Брезовица загина поранешната скијачка Кетрин Ригби

А1он
Во вторникот телото на американски државјанин (54) било пронајдено во областа Орлово гнездо во Брезовица, Косово, а светските медиуми објавија дека станува збор за познатата