brezgit

Свет

По Брегзит, таткото на Борис Џонсон аплицира за француско државјанство

А1он
Таткото на британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека е во процес на аплицирање за француско државјанство за да ги одржи своите врски со Европската
Свет

Земјите-членки на ЕУ едногласно го одобрија трговскиот договор за Брегзит

А1он
Амбасадорите од 27-те земји-членки на ЕУ дадоа зелено светло за договорот со Велика Британија за трговските односи по Брегзит да стапи во сила на 1