borusija dortmud

Спорт

Холанд објасни зошто ја избра Борусија пред Јунајтед и Јуве

А1он
Новата аквизиција на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд откри зошто ги избра „жолто-црните“ пред Манчестер Јунајтед и Јувентус, кои, исто така, беа зад неговите петици. –
Спорт

Рекордни 25 камери и дрон ќе го снимаат „Дер Класикер“ за 205 држави

А1он
Целиот свет со нетрпение го очекува саботното дерби помеѓу Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, кое ќе биде „Дер Класикер“ бр.100 во Бундеслигата. Весникот „Билд“ информира