biontek

Регион

Борисов го кани германскиот научник Шахин, создавачот на вакцината на „Фајзер“, да ја посети Бугарија

А1он
„Пресвртната точка во битката со Ковид-19 беше создавање на вакцини. Со нивна помош, можеме да се справиме со пандемијата и да ја вратиме слободата што
Свет

Епидемијата во Германија може да биде под контрола до крајот на летото, вели првиот човек на „Бионтек“

А1он
Професорот по медицина и коосновач на компанијата „БиоНТек“, Угур Шахин, предвидува дека новите случаи на коронавирус во Германија „ќе покажат значителен пад кон крајот на
Свет

Бионтек и Фајзер: Не знаеме дали вакцината штити ако се доцни со втората доза

А1он
Компаниите „Бионтек“ и „Фајзер“ денеска предупредија дека немаат докази оти нивната вакцина ќе продолжи да штити од коронавирусот доколку втората доза се даде подоцна од