biks aliju

Регион

Македонски Албанец нов американски амбасадор на САД во Црна Гора

А1он
Дипломатот од кариера Бикс Алиу е кандидат на претседателот Џо Бајден за нов американски амбасадор во Црна Гора, објави во петокот Белата куќа. Алију е