bienale

Култура

Павилјон на „Остен“ на Венециското биенале

А1он
Нашата држава на 58. Венециско биенале покрај со националниот павилјон и изложбата на Нада Прља и Музејот на современа уметност, претставена е и со „Остен
Култура

Отворање на македонскиот павилјон на 58. Венециско биенале

А1он
Во Венеција вечер официјално ќе биде отворен павилјонот на Република Северна Македонија со проектот на Музејот на современата уметност (МСУ) „Субверзија во црвено“ на авторката
Култура

Отворање изложба на учесниците на „Остен биенале на наградени автори 2017“

А1он
Во Гевгелија вечерва ќе биде отворена изложба и ќе им бидат доделени награди на уметниците учесници на „Остен биенале на наградени автори 2017“. Учесниците се
Култура

Свечено отворање на македонскиот павилјон на 57. Биенале во Венеција

А1он
Во просториите на Сале д’Арми (Sale d’Armi), во престижниот изложбен простор Арсенале во Венеција, денеска свечено ќе биде отворен Павилјонот на Република Македонија во рамки
Култура

„Ничија земја“ на Биеналето на архитектура во Венеција

А1он
Македонскиот павилјон на 15. Венециско биенале за архитектура 2016, со проектот „Ничија земја“ на архитектите од проектантското студио „Стоун дизајн“ од Скопје ќе биде отворен до
Култура

Отворање на македонскиот павилјон на 15. Венециско биенале за архитектура

А1он
Македонскиот павилјон на 15. Биенале на архитектура во Венеција (28 мај до 27 ноември) ќе биде промовиран денеска попладне во историскиот воен локалитет Арсенале. Оваа
Култура

Отворен македонскиот павиљон 56. Биенале на уметноста во Венеција

А1он
Во просториите на „Сале д’Арми“, во престижниот изложбен простор Арсенале во Венеција, во текот на вчерашниот ден во присуство на многубројни гости и претставници на
Култура

ФОТО: Како изгледа македонскиот павлјон на Венециското биенале

А1он
Денеска во 15,30 часот вo Арсенале, еден од двата големи изложбени простори на 56. Венециското биенале, ќе биде отворена изложбата „Ние сите сме сами во
Култура

Отворање на Павиљонот на Македонија на Биеналето во Венеција

А1он
Во просториите на Сале д’Арми (Sale d’Armi), во престижниот изложбен простор Арсенале во Венеција денеска ќе биде отворен Павилјонот на Република Македонија во рамки на