ben valas

Свет

Валас: Малку е веројатно дека Путин ќе успее да ја окупира Украина

А1он
Британскиот министер за одбрана Бен Волас изјави во Копенхаген, каде се одржа донаторска конференција за воена помош за Украина, дека е малку веројатно рускиот претседател
Свет

Волас: Велика Британија размислува за испраќање дополнителни противбродски проектили во Украина

А1он
Велика Британија размислува да испрати дополнителни противбродски ракети во Украина, покрај оружјето што веќе го вети, изјави денеска во Осло британскиот министер за одбрана, Бен
Свет

Валас: Велика Британија испраќа помал број оклопни возила во Украина

А1он
Велика Британија ќе и испрати на Украина помал број оклопни возила „стормер“ опремени со лансери на противвоздушни ракети, изјави денеска британскиот министер за одбрана Бен