bahden

Свет

Курц: Ќе ни биде чест да ја организираме средбата на Бајден и Путин

А1он
За Австрија ќе претставува голема чест доколку претседателите на Русија и Соединетите Американски Држави одлучат да се сретнат во Виена, изјави денеска австрискиот канцелар Себастијан