australian open

Спорт

ВИДЕО: Сабаленка ја одбрани титулата на Австралија опен

А1он
Белоруската тенисерка Арина Сабаленка е победничка на првиот Грен слем турнир во сезоната на Австралија Опен, откако во финалето ја совлада Кинеската тенисерка Чинвен Женг
Спорт

(ВИДЕО) По четири часа борба, Ѓоковиќ влезе во полуфиналето на Австралија опен: „Исцрпен сум“

А1он
Новак Ѓоковиќ влезе во полуфиналето на Австралија Опен совладувајќи го Американецот Тејлор Фриц со 7:6, 4:6, 6:2, 6:3. Во тешки услови во Мелбурн, српскиот тенисер
Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ во четвртфиналето на Австралија опен по меч кој не е виден повеќе од 50 години

А1он
Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Австралија опен откако во осминафиналето убедливо го совлада Адријан Манарино. Бранителот на титулата на првиот Грен слем тениски