argetnina

Спорт

(ВИДЕО) Во Аргентина: Се степаа хулигани и полицијата, се спасуваа деца од стадион

А1он
Натпреварот од аргентинскиот Лига куп помеѓу Годој Круз и Белграно беше во прекин на половина час поради дивеењето на хулиганите надвор од стадионот. Нередот потоа