aramko

Свет

Саудискиот гигант Арамко е цел на компјутерски напад, хакерите наводно бараат 50 милиони долари

А1он
Една од најголемите светски нафтени компании, Сауди Арамко, потврди дека податоци на компанијата протекле од еден од нејзините изведувачи на работи. Британскиот јавен сервис Би-Би-Си