anri

Спорт

Тиери Анри ги напушти социјалните мрежи поради расизам

А1он
Поранешниот француски фудбалер Тиери Анри објави дека поради распространетиот расизам на социјалните мрежи од утре ги затвора сите свои профили. Анри рече дека компаниите што