amerikanka

Свет

Кошаркарската ѕвезда Бритни Грајнер е префрлена од затвор во руска казнена колонија

А1он
Американската кошаркарка Бритни Грајнер, осудена на повеќегодишна затворска казна во Русија, е префрлена од затвор во казнена колонија. Таа беше уапсена на аеродром во близина
Магазин

Американка долго се борела за потомство, па родила близнаци, а сега и четворка

А1он
Кејла Глајнс од Солт Лејк Сити, САД, штотуку доби четири деца, иако со години се борела со неплодност. По подолго очекување и надевање, таа ги