almazbek atambaev

Свет

Атамбаев под истрага и за минатонеделното убиство на полицаец во неговата резиденција

А1он
Поранешниот претседател на Киргистан, Алмазбек Атамбаев, е под истрага за вмешаност во минатонеделното убиство на полицаец, за време на акцијата во неговата резиденција надвор од