aligator

Свет

Алигатор уби Американка, го чуваше нејзиното тело и ги спречи спасувачите да се приближат

А1он
Жена од Јужна Каролина почина вчера откако e нападната од алигатор додека го шеташе своето куче во близина на терен за голф, соопштија властите. 69-годишна
Магазин

(ВИДЕО) Жестока борба: Човек скокна на алигатор кој се појави пред училиште

А1он
Мајк Драгиќ (33) се бореше со триметарски алигатор пред основно училиште во Џексонвил, Флорида. Младиот човек, кој инаку е аматерски ММА борец, се борел со
Свет

Флорида: Додека бeше во „тоалет“ во природа, алигатор му ја одгриза десната рака

А1он
Американецот од Флорида, Џордан Ривера (23) доцна синоќа бил во бар во Порт Шарлот и видел долга редица пред машкиот тоалет. Наместо да чека, Ривиера
Магазин

(ВИДЕО) Полицијата на Флорида „уапси“ алигатор: шетал по улица пред градскиот стадион

А1он
Полицајци во Тампа на Флорида „уапсија“ алигатор долг 2,7 метри кој бил пријавен дека се движел по улица недалеку од градскиот стадион. Акцијата, која ја
Свет

(ВИДЕО) Aлигатор долг 3,65 метри брутално нападнал пливач: „Чудо е што сум жив“

А1он
Алигатор долг 3,65 метри го нападна пожарникарот Хуан Карлос Ла Верде (34) во езеро во градот Тампа, Флорида. Ѕверот го нападнал Ла Верде додека тренирал