aleksandar dzikic

Спорт

Џикиќ доби отказ во Естудијантес

А1он
Поранешниот селектор на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Џикиќ не е повеќе тренер на Естудијантес, соопшти шпанскиот клуб од Мадрид. „Благодарност до српскиот тренер за соработката