albert vtori

Магазин

Албер Втори го подигна општествениот статус на својата најмалата внука, Ками Готлиб

А1он
Принцот на Монако, Албер Втори и неговата постара сестра, принцезата Каролин се осојузија во обид да го променат статусот на својата внука Ками Готлиб –
Магазин

Сопругата на принцот Алберт има нова фризура: Принцезата Шарлин избричи дел од главата

А1он
Принцезата Шарлин, сопругата на принцот Алберт од Монако, одлучи да го смени имиџот. Поточно, фризурата. 42-годишната принцеза е втора сопруга на владетелот на Монако и
Свет

Поранешниот белгиски крал Алберт Втори призна дека има вонбрачна ќерка

А1он
Белгискиот крал Алберт Втори (85), кој се повлече од престолот во 2013 година во корист на својот син Филип, вечерва призна дека има вонбрачна ќерка,