albanska mafija

Регион

Италијански обвинител: Албанската мафија е меѓу трите најопасни во Европа

А1он
Еден од најпознатите италијански обвинители во борбата против мафијата, Никола Гратери, изјави дека албанската мафија е меѓу трите најопасни во Европа и оти високото ниво
Свет

Во Британија уапсена банда Албанци, киднапирале маж и побарале откуп од 400.000 фунти

А1он
Британската полиција уапси албанска банда која киднапирала 30-годишен маж и барала откуп од 400.000 фунти. Албанците ја тепале и мачеле жртвата поради неплатени долгови. Полицијата
Регион

Албанската мафија меѓу најактивните криминални групи во Италија

А1он
Албанските криминални групи се меѓу најактивните странски криминални организации во Италија, а Албанија е транзитна земја за хероин од Централна Азија и Авганистан кон западноевропскиот
Свет

Голема полициска акција во Белгија поврзана со албанската мафија

А1он
Во пет европски земји, меѓу кои и во Белгија, од средата наутро се спроведува огромна полициска акција против нелегални плантажи на канабис, објавија денеска белгиските
Регион

Италијански обвинител: Албанската мафија е меѓу најмоќните

А1он
Италијанскиот обвинител Никола Гратери, кој од 2016 година, е одговорен за одделот за борба против мафија во регионот на Калабрија, за тиранската телевизија Ора њуз