adel

Магазин

ВИДЕО: Адел се потсмеваше со трагедијата на концерт: Дали би оделе со подморница до дното на океанот?

А1он
Драмата на подморницата „Титан“ со трагичниот исход во која загинаа пет лица, го шокираше целиот свет. А британската пејачка Адел ја спомена оваа трагедија на
Магазин

Адел се разведе, има ново момче, но ја чека тешка битка за 180 милиони долари

А1он
Планетарно познатата Адел, која неодамна објави дека се разделува од сопругот Сајмон, според написите на Дејли Мејл, веќе е разведена жена. Веќе се зборува дека
Магазин

Адел откри дека има таен Твитер профил

А1он
Британската поп дива Адел, доби репутација на најспонтана ѕвезда, која сака со публиката да сподели интересни детали од својот живот. На неодамнешниот концерт во Австралија
Магазин

ВИДЕО: Адел го прекина концертот во Сиднеј откако една жена колабираше

А1он
Британската дива Адел го прекина накусо својот концерт во Сиднеј, откако една обожавателка падна во несвест, по што беше префрлена во болница, од каде потоа
Магазин

(ВИДЕО) Адел „нападната“ од комарец на сцена во Австралија

А1он
Адел викендов одржа концерт во австралискиот град Бризбејн, каде покрај песните кои ги изведе, говореше и за својот брак, но во еден момент збесна поради