Жена отвори оган врз минувачите во Лион

Од:

Француската полиција упаси една жена која пукаше од прозорец, во комерцијалниот дел на Лион и повреди минувач во раката.

Жената откако пукаше од прозорец се затвори во станот.

Полицијата им нареди на 400 ученици и наставници од средното училиште, кое се наоѓа во близина на инцидентот да не излегуваат од зградата, а пренасочени се и неколку автобуски линии.

Најверојатно станува збор за тероризам.

Би можело да ве интересира

Пјер Московиси ќе биде назначен за шеф на Ревизорскиот суд на Франција

Ана Ололовска

„Немам намера да ја затворам фабриката „Мобеж“, вели првиот човек на Рено, Жан-Доминик Сенард

Ана Ололовска

Пад на француската економија од 5,3 отсто во првиот квартал, најголем квартален пад од 1968 година

А1он

Димитров ја поздравил лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда на Македонија

А1он

На 2 јуни се отвараат рестораните и кафулињата во Франција

А1он

EY: Франција е водечка дестинација за нови странски инвестиции

А1он