Невреме ја зафати Германија, железничкиот сообраќај во прекин

Од:

Поради силна бура која корнеше дрвја и далноводи во јужните и централните делови на Германија во прекин е железничкиот и патниот сообраќај.

Операторот на германски железници „Дојче бан“ дека поради невремето десет меѓународни возови не сообраќаат, вклучително и тие за Швајцарија и за Франција.

Поради бурата синоќа од аеродромот во Франкфурт беа откажани 41 лет, а пренасочени беа осум авиони.

Би можело да ве интересира

Германија има рекордни 83,2 милиони граѓани

Ана Ололовска

Полска и Германија најголеми корисници на климатскиот фонд на ЕУ

Ана Ололовска

Меркел: Трамп не е причина за заладените односи помеѓу ЕУ и САД

Ана Ололовска

Секој петти пензионер во Германија живее под границата на сиромаштија

Ана Ололовска

Четвртина Германци не знаат кој ја напишал „Ода на радоста“

Ана Ололовска

Германија ќе тестира познавање јазик веќе во градинките

Ана Ололовска