Невреме ја зафати Германија, железничкиот сообраќај во прекин

Од:

Поради силна бура која корнеше дрвја и далноводи во јужните и централните делови на Германија во прекин е железничкиот и патниот сообраќај.

Операторот на германски железници „Дојче бан“ дека поради невремето десет меѓународни возови не сообраќаат, вклучително и тие за Швајцарија и за Франција.

Поради бурата синоќа од аеродромот во Франкфурт беа откажани 41 лет, а пренасочени беа осум авиони.

Би можело да ве интересира

Германија воведува задолжителни тестови за тие што се враќаат во земјата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Берлин: Илјадници луѓе по улиците протестираат против носењето маски

А1он

Протест во Берлин против рестрикциите поради епидемијата на Ковид-19

А1он

Во Германија алармантен раст на новозаболени лица со Ковид-19

А1он

ВИДЕО: Грабеж во банка во Берлин, 11 лица повредени

Горјан Грнчаровски

ЕУ нема став за повлекувањето на американската војска од Германија

А1он