Земјотрес во Јемен

Од:

Земјотрес со интензитет од 5,7 степени според Рихтеровата скала беше регистриран крај бреговите на Јемен рано утрово, соопшти Геофизичкиот институт на САД.

Земјотресот во Арапското Море бил на длабочина од десет километри, со епицентар на околу 200 километри северно од јеменскиот остров Сокотра.

Би можело да ве интересира

Земјотрес од 5,5 степени го погоди Таџикистан

ВИДЕО: Луѓето едвај останаа на нозе кога страотен земјотрес го погоди Мексико

А1он

ВИДЕО: Силен земјотрес го погоди Мексико, најмалку еден загинат

А1он

Силен земјотрес во Турција

А1он

Силен земјотрес регистриран на Тајван

Ана Ололовска

Земјотрес ја вознемири Албанија, почувствуван и во Македонија

А1он

Leave a Comment

five × three =