Земјотрес во Иран

Од:

Земјотрес со интензитет од 5,4 степени според Рихтерова скала ја погоди денеска провинцијата Фарс, во јужниот дел на Иран.

Државната телевизија не објави никакви информации за евентуална штета или жртви од земјотресот, што се случи во близина на градот Кане Зенијан.

Земјотресот бил почувствуван во Шираз и во околните градови.

Би можело да ве интересира

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран за време на пандемијата на Ковид-19

Ана Ололовска

Претседателот на иранскиот Парламент е болен од Ковид-19

А1он

Силен земјотрес во Источен Тимор

Ана Ололовска

Трамп повторно го повика Иран на дијалог

Ана Ололовска

Трамп го предупреди Иран да не ја напаѓа американската војска во Ирак

А1он

Рохани: САД ја пропушти можноста да ги укине санкциите кон Иран

Ана Ололовска