Земјотрес со јачина од 6,3 степени ја погоди Индонезија

Од:

Земјотрес со јачина од 6,3 степени ја погоди вечерва Индонезија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт.

Засега нема информации за евентуални повредени или материјална штета.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Жена во Индонезија насилно отвори погрешна врата од лифт и падна во отвор

Ана Ололовска

ВИДЕО: Индонезиски рибари завршија на остров по бродолом, биле шест дена без храна

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Жална слика на Бали: џиновски кит умре откако се насука на плажа

ВИДЕО: Ерупција на вулкан во Индонезија, исфрлен облак од пепел висок два и пол километри

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Еруптираше голем вулкан во Индонезија: Лава тече и до седум километри наоколу

Ана Ололовска