Земјотрес со јачина од 5,3 степени го погоди Ирак

Од:

Земјотрес со јачина од 5.3 степени го погоди ирачкиот курдски град Сулејманија, објави Геолошкиот институт во САД.

Како што наведува Ројтерс, епицентарот на земјотресот е во пограничната областа на Ирак, на 10 километри под површината на земјата.

Како што се наведува нема повредени и не е причинета поголема материјална штета.

Би можело да ве интересира

Помпео: Територијата на Ирак не е користена за напади

Телефонски разговор на Помпео со ирачкиот премиер

Ана Ололовска

Два силни земјотреса утринава ја погодија Турција

Најмалку 16 загинати и 75 повредени ирачки шиити во стампедо на празникот Ашура во Карбала

Силен земјотрес почувствуван во БиХ и Хрватска

Израел го нападнал Ирак со согласност на САД и Русија, тврди арапски весник

Ана Ололовска