Земјотрес со јачина од 5,5 степени во Индонезија

Од:

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди индонезискиот остров Сулавеси, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Според Ројтерс, земјотресот бил на длабочина од 12 километри.

Засега нема извештаи за евентуална материјална штета или повредени.

Би можело да ве интересира

Земјотрес со јачина од 4,8 степени ја погоди Атина

Горан Наумовски

Земјотрес во Пехчево и Берово

Катерина Павлова-Николовска

Силен земјотрес ја потресе Бугарија, почувствуван и во Македонија

Орце Костов

Силен земјотрес на Хаити, три лица загинаа

Земјотрес почувствуван во Охрид и Струга

Ана Ололовска

Силен земјотрес ја погоди Индонезија