Земјотрес со јачина од 4,8 степени го погоди Авганистан

Од:

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди областа во близина на регионот Хиндукуш во Авганистан, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

dobivaj vesti na viber

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 86 километри и на околу 165 километри источно од Кундуз, објави EMSC.

Засега нема информации за повредени или причинета материјална штета.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Во Кабул поставени 400 нови звучници за поттикнување на молитвата

Ана Ололовска

Небензја: САД и НАТО би сакале да се заборават злосторствата во Авганистан

Ана Ололовска

Осуммина повредени при експлозија во автобус во Авганистан

А1он

Најмалку четворица мртви во експлозија во џамија во Кабул

Протест на млади Хазарки по вчерашниот самоубиствен напад во Кабул, во кој загинаа 35 лица

Ана Ололовска

Во вчерашниот напад во Кабул 35 лица убиени и 82 повредени

Ана Ололовска