Земјотрес регистриран на границата помеѓу Кина и Киргистан

Од:

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран на границата помеѓу Кина и Киргистан.

Епицентарот на земјотресот бил на 242 километри југоисточно од Алмати, на длабочина од пет километи.

Досега нема информации за евентуално настрадани лица и причинета материјална штета.

Би можело да ве интересира

Почувствуван земјотрес во југозападните делови на С. Македонија

Ана Ололовска

Кина не пријави ниту еден смртен случај во изминатите 24 часа

Ана Ололовска

Во Вухан отстранети последните ограничувања, градот се враќа во нормала

Ана Ололовска

Ковид-19: Кина без смртен случај во последните 24 часа

Ана Ололовска

ДЕРА: Потребата на Кина за суровини може да го намали извозот

Ана Ололовска

Кина/Ковид-19: Зголемен број нови случаи на заразени

Ана Ололовска