Земјотрес од 5,5 степени го погоди Таџикистан

Од:

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Таџикистан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Засега нема извештаи за евентуални жртви или материјална штета.

Според Тасс, Центарот прецизирал дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри, на 201 километар источно од таџикистанскиот главен град Душанбе.

Би можело да ве интересира

Уште еден земјотрес на Крит

Ана Ололовска

ВИДЕО: Силен земјотрес го погоди грчкиот остров Крит

А1он

Земјотрес регистриран во Турција

Земјотрес од 4.3 степени регистриран во Атина

А1он

Земјотрес регистриран во близина на Берово

Ана Ололовска

Објавени снимки од моментот на земјотресот во Чиле

Ана Ололовска