Земјотрес од 4,4 степени по Рихтер на границата меѓу Франција и Швајцарија

Од:

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала попладнево ја погоди границата меѓу Франција и Швајцарија. Се почувствувал и во Германија.

Како што пишува EMSC, земјотресот бил на 14 километри југоисточно од францускиот град Монбелијар, нешто пред 16 часот. Монбелијар се наоѓа во близина на швајцарската граница. Некои корисници на веб-страницата на EMSC напишаа дека целата куќа им се тресела.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Торнадо во Франција уништи неколку куќи

Крвава освета на студент во Париз: Чекаше една година, па потоа го уби професорот

ВИДЕО: Снимен моментот на големиот одрон во Франција, огромен облак го прекри мостот

Катерина Ѓуровски

Франција издвојува 200 милиони евра за уништување на вино

Сисли: Швајцарската војска сака да потроши 50 милијарди франци до 2030 година

(ВИДЕО) Голем пожар на југот на Франција, луѓето панично бегаат, евакуација на кампови