Земјотрес на канадскиот остров Ванкувер

Од:

Земјотрес со јачина од 6,5 степени го погоди северозападниот дел на канадскиот остров Ванкувер во Тихиот Океан.

Нема предупредување од цунами и засега нема извештаи за евентуални жртви и штети.

Епицентарот на земјотресот бил 225 километри североисточно од Порт Харди, на длабочина од 10 километри.

Би можело да ве интересира

Трудо: Канаѓаните ги отфрлија поделбите

Ана Ололовска

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

Ана Ололовска

Парламентарни избори во Канада

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Канада: Признал дека убил 10 пешаци поради сексуални фрустрации

Ана Ололовска

Топ 4 нерасистички скандали поврзани со Џастин Трудо

Ана Ололовска

Трудо: Фокусот на Британија кон Брегзит го подрива водството на меѓународната сцена