Зеленски: Ноќ на руски терор против Украина

Од:

Украинскиот претседател Володимир Зеленски рече: „Над 20 убиства од ирански беспилотни летала, плус проектили, бројни инциденти со гранатирање и тоа е само во последната ноќ на рускиот терор против Украина“.

Би можело да ве интересира

Во секој момент знаеме каде се Путин и Пригожин тврди украинското разузнавање

Русија издаде налози за апсење на двајцата главни украински генерали

ВИДЕО: Путин ја обвини Украина за тероризам и се закани со одмазда

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Шефот на Вагнер го нападна Министерството за одбрана: Смрдливи бедници, што правите ?

Песков: Путин бил информиран за нападот

Ана Ололовска

Руски пратеник: Ова е најсериозниот напад врз Москва од Втората светска војна

Ана Ололовска