Зеленски хоспитализиран поради Ковид-19

Од:

Украинскиот претседател Володимир Зеленски е хоспитализиран откако беше заразен со коронавирус на почетокот на минатата недела, објавија локалните медиуми, повикувајќи се на изјава на неименуван службеник.

минатата недела од неговиот кабинет беше објавено дека тој ќе ги продолжи своите обврски во самоизолација.

„Шефот на државата се чувствува добро и ќе продолжи да ги извршува своите обврски од самоизолација“, се наведува во соопштението.

Неколку минути по оваа објава и шефот на неговиот кабинет Андриј Јемарк исто така објави дека е позитивен на коронавирусот.

Би можело да ве интересира

Грците го преполнија центарот на Атина, редици пред продавниците

Ана Ололовска

599 нови случаи на Ковид-19 во Хрватска

Ана Ололовска

Министерката за здравство со „магија“ се бореше против коронавирус, па се зарази

Ана Ололовска

10.000 жители на Хонг Конг ќе останат дома додека не бидат тестирани сите

Ана Ололовска

Во Италија намалена брзината на ширење на коронавирусот

Ана Ололовска

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

Ана Ололовска