Закани по живот до италијанскиот министер Салвини: „На врат имаш тројца Албанци…“

Од:

Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини добил заканувачка порака, која ја објавил на Инстаграм, пренесе тиранската телевизија Ора њуз.

Анонимното писмо пристигнало во седиштето на Министерството за внатрешни работи.

На лош италијански јазик пишува „На врат имаш тројца Албанци,ќе бидеш убиен,ти си свиња,геј…“

Министерот Салвини во својот коментар напишал „Одам напред во мојата работа, бакнежи и прегратки“.

Би можело да ве интересира

Конте: Италија најверојатно ќе ја продолжи вонредната состојба

Ана Ололовска

Конте: Италија не може да дозволи нов бран на коронавирусот поради небрежност на поединци

Ана Ололовска

Италија забрани влез од 13 земји, меѓу нив и Македонија

Ана Ололовска

Италијанските власти може принудно да хоспитализираат заразени кои одбиваат лекување

Ана Ололовска

Италијанки протестираа против новите мерки за ограничување на свадбите

А1он

Во Италија и Романија уапсени 12 членови на кибер криминална група

Ана Ололовска