Захарова: Русија ќе одговори на сите дрскости на западните земји

Од:

Русија ќе одговори на сите дрскости или незаконски чекори на западните земји, изјави портпаролката на руското Министерството за надоврешни работи Марија Захарова.

dobivaj vesti na viber

„Некои потези се груби и безобразни, некаде едноставно се надвор од законот и меѓународното право и нашите билатерални односи. Ние ќе одговориме на сето тоа“, рече таа.

Посебно се осврна на односите со Полска.

„Ако зборувате за политички односи со Полска, тоа бара навистина сериозна анализа како да се градат односите со сегашното раководство на оваа земја. Никој не треба да мисли дека ситуацијата може да остане на нивото на кое е. Нема опции овде “, рече Захарова.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Русите објавија снимка: Ова е оружјето што го оставија Украинците во Лисичанск

Ана Ололовска

ВИДЕО: Поранешна бразилска манекенка убиена во Харков, била снајперист

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Русија: Уништивме два американски ракетни системи

Ана Ололовска

Повик за евакуација на цивилите: Во Донецк ќе се решава судбината на целата нација

Катерина Павлова-Николовска

Шојгу: Воспоставуваме поморски коридори за извоз на жито

Русија ја обвини Украина за мачење воени заробеници