Захарова: Не се прекинати контактите меѓу Русија и Турција за Идлиб

Од:

Москва и Анкара и натаму оддржуваат непрекинати контакти во однос на ситуацијата во провинцијата Идлиб, сооопшти на брифинг официјалниот претставник на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, цитирана од Тасс.

„Ние сме во секојдневен контакт во серија области преку нашите дипломати и воени експерти. Овој контакт не е прекинат, нема прекинувања“, рече таа, одговарајќи на поставено прашање на темата.

Би можело да ве интересира

Во пожар во Русија загинаа три деца, две се тешко повредени

Ана Ололовска

Во Русија 235 деца заразени со новиот коронавирус, ниту едно не е во сериозна состојба

Ана Ололовска

Русија: Во јуни тестирање на вакцина за Ковид-19 на луѓе

Ана Ололовска

„Катимерини“: Сомнителни движења на стар турски танкер меѓу грчките острови Самос и Хиос

Ана Ололовска

Турција затвора 30 големи градови поради коронавирусот

Ана Ололовска

Корона криза: Продажбата на водка во Русија се зголеми за 20 отсто

Ана Ололовска