ВИДЕО: Захарова демантира дека Лавров е хоспитализиран, објави снимка дека е во хотел

Од:

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија Марија Захарова ги демантираше наводите за хоспитализација на Сергеј Лавров.

„Сергеј Викторович и јас ги читаме вестите во Индонезија и не им веруваме на нашите очи, објавуваат дека е хоспитализиран. Ова, се разбира, е лала“, напиша Захарова на својот канал на Телеграм.

Медиумите претходно објавија дека министерот за надворешни работи е итно хоспитализиран на Бали.

Кратко по објавата на Захарова и Лавров објави селфи од хотелот, а гувернерот на Бали објасни дека Лавров бил кратко во болница и се вратил во хотел.

Би можело да ве интересира

Лавров: Америка ги премина сите граници на пристојност

Горан Наумовски

Реакција на Русија за апсењето на Путин: Одлуките на Меѓународниот кривичен суд немаат влијание врз Русија

Горан Наумовски

Захарова: Кој ја праша Србија во 2008 година за „независноста“ на Косово

Захарова: ЕУ ги игнорира разговорите за истрагите за „Северен тек“.

ВИДЕО: Лавров рече дека Русија се обидела да ја запре војната, публиката му се изнасмеа

Ана Ололовска

Захарова: Европратениците добиваат пари од американски воени компании