Вратени телата на 83 украински војници убиени во војната

Од:

Телата на 83 украински војници убиени во војната се вратени од руска страна, соопшти украински функционер.

Олех Котенко, комесар за исчезнати лица на Украина, објави: Со секое пренесување на телата на загинатите ветерани, ние строго се придржуваме до нормите на Женевската конвенција. Преговорите со спротивната страна не престануваат за секој што поскоро да се врати дома.

Би можело да ве интересира

Украинска армија: Нема да објавиме почеток на контраофанзивата

Ана Ололовска

Зеленски: Од почетокот на војната загинаа најмалку 500 деца

Ана Ололовска

Две ракети погодија воен аеродром во централна Украина

Ана Ололовска

Девет беспилотни летала лансирани на Крим

Ана Ололовска

Системите за противвоздушна одбрана вклучени во одбивањето воздушни напади во Киев

Ана Ололовска

Експлозија кај Днепар, има повредени, меѓу нив и деца

Ана Ололовска