(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Ужасни сцени од Кина: Од вирусот паѓаат луѓе по улици

Од:

Новиот вирус за кој официјалнит власти во Кина велат дека усмртил над 20 луѓе има способност да се адаптира и да мутира поради што е тешко да се држи под контрола.

Генералиот директор на Кинескиот центар за контрола и превенција од болестите, Гао Фу, изјави дека коронавирусот потекнува од нелегалниот пазар со диви животни.

Во меѓувреме, ужасни сцени од Кина ги преплавуваат социјалните мрежи. Луѓето поради новиот вирус паѓаат по улици, поради што постои сомнеж дека Кина не ја кажува вистинската слика за ширењето на вирусот како и бројот на досегашните жртви.

Би можело да ве интересира

Во Нов Зеланд ублажени мерките против коронавирусот

Ана Ололовска

Израел ги заострува мерките за справување со коронавирусот

Ана Ололовска

На аеродромот во Хелсинки кучиња откриваат Ковид-19

Ана Ололовска

Коронавирусот веќе зарази 32 милиони лица низ светот

Ана Ололовска

Редфилд: Ќе ги вакцинираме Американците до јули 2021 година

Ана Ололовска

Помпео со критика до Кина поради ситуацијата во провинцијата Синџијанг

Ана Ололовска