ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Убиен еден од работниците кој се сликаше со телото на Марадона во ковчег

Од:

Социјалните мрежи се преплавени со информациите дека еден од работниците од мртовечницата кој се сликаше со телото на Марадона бил убиен и фрлен во контејнер.

Има и видео-снимка која покажува дека полицијата пронашла голо тело во контејнер, но нема официјална потврда дека се работи за еден од работниците.

Претходно се појави информација дека на работниците им се заканувале со смрт, дури и на членовите на нивните семејства

Би можело да ве интересира

Дрес на Марадона на аукција – почетна цена 4.000.000 фунти

А1он

Почина братот на Марадона

А1он

Обожавател на Марадона, и третото дете го крсти по својот миленик

Кубанката Алварез сведочеше дека била силувана од Марадона кога имала 16 години

Ана Ололовска

Статуа на Марадона на стадионот во Неапол

А1он

ВИДЕО: Марадона бил во врска со 16-годишно девојче, ја дрогирал и ја чувал заклучена

А1он