ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Рутинска контрола се претвори во филмска потера, која заврши со вооружена пресметка

Од:

Снимка од полициски хеликоптер покажа ескалација на рутинска контрола на автопат во Тексас. Целата ситуација изгледаше како холивудски филм.

Според американските медиуми, полицајците го сопреле црниот Крајслер 300 кој бил управуван од Ернест Мануел Монтелонго бидејќи возел во спротивна насока.

Наместо да покаже документи, Монтелонго се обидел да побегне со отворени врати.

Драматичната потера заврши со воена пресметка – 33-годишниот Монтелонго пукал на полиција, која возврати на огнот.

Напаѓачот ранет падна на земја, а нешто подоцна подлегнал на повредите во болница. Во пукањето ранет е и еден полицаец, кој се опоравува.

Би можело да ве интересира

Трамп: Јордан и Израел бараа да не ја повлекувам армијата

Шефот на Пентагон пристигна во Ријад

Еспер најавува можност дел од американските сили да останат во Сирија

Турција тврди дека Курдите се повлекуваат од североисточна Сирија

ВИДЕО: Американските трупи во Сирија нападнати со компири

Ана Ололовска

Торнадо го погоди Далас, над 100.000 домаќинства и компании без струја

Ана Ололовска