ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Голман удрен од гром за време на тренинг

Од:

Шестнаесетгодишниот руски фудбалски голман Иван Заборовски е пренесен на интензивна нега откако вчера бил удрен од гром додека тренирал на локален стадион во местото Орехово, во околината на Москва.

На снимката може да се забележи дека немало невреме, ниту дожд во моментот на застрашувачкиот удар, по што се крева прашина, а играчот паѓа на теренот. Според првичните информации, Заборовски се наоѓа вон животна опасност.

„Сè се случи многу брзо, а брзата помош пристигна за само осум минути. Најверојатно тој престанал да дише и добил прва помош, се надеваме дека со него ќе биде сè во ред,“ изјави тренерот на клубот „Знамја труда“.

Би можело да ве интересира

Ето официјално се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

А1он

Франција со закон забрани фудбал на 5 мај

А1он

(ВИДЕО) Стравотна сцена: фудбалер се нафрли на судијата, го гонат за обид за убиство

ФИФПРО предлага четиринеделна пауза меѓу две сезони

Ана Ололовска

Нови навивачки инциденти во францускиот фудбал

А1он

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

А1он