Вооружени мажи се уапсени недалеку од седиштето на ЕК во Брисел

Од:

Двајца вооружени мажи се уапсени во голема полициска акција во таканаречениот „кварт на ЕУ“ во Брисел.

Двајца мажи се криеле во зграда недалеку од зградата на Европската комисија, а откако пропаднала уличната продажба на луксузни часовници, соопшти Обвинителството во Брисел, пренесува Политико.

Во акцијата во понеделникот попладне учествуваа еден полициски хеликоптер, десетици полицајци и противпожарни возила, а целата населба беше затворена.

Би можело да ве интересира

Мишел: Ако ЕУ не постави цел, никогаш нема да сме подготвени за прием на нови членки

Џамбаски: Владата во Скопје лобира во Брисел, во лажирањето на извештајот се вклучени и европратеници

Орце Костов

Хаос во Брисел: Закани за можен терористички напад

Штрајк на дел од јавниот сектор во Брисел за подобри работни услови и повисоки плати

А1он

(ВИДЕО) Напаѓач рани три лица во напад со нож во метрото во Брисел

Горан Наумовски

Брисел: Речиси 40 отсто од онлајн-продавниците користат манипулативни техники

А1он