Војници пукале врз напаѓач кој им се заканувал со нож

Од:

Француски војници денеска отвориле оган врз маж кој им се заканувал со нож пред воена болница во Лион, соопшти полицијата.

Притоа напаѓачот е повреден во нога.

Полициски извори наведуваат дека е покрената истрага, но засега не е познат идентитетот на напаѓачот, ниту мотивот за нападот.

Напаѓачот се наоѓа в болница и нема повреди опасни по живот.

Би можело да ве интересира

Макрон на средба со НВО-а пред Г7, неколку го бојкотираат

Ана Ололовска

Зариф во Париз на средба со Макрон за иранскиот нуклеарен договор

Ана Ололовска

Макрон: Нашата куќа е во пламен, ова е меѓународна криза

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џонсон ја крена ногата на маса додека разговараше со Макрон

Макрон – Мицотакис: Пријателството на Франција и Грција е важно за Европа и иднината на сите

Макрон: На Џонсон е да ја избере судбината на Британија

Ана Ололовска