ВИДЕО: Огномети од целиот свет на пречекот на Новата година

Од:

Светот ја испраќа мачната 2020 година исполнета со глобални предизвици, очекувајќи подобри времиња во годината што доаѓа.

dobivaj vesti na viber

Многу светски градови, како и секогаш досега, одбраа да организираат огномети со кои ќе го прослават доаѓањето на новата година (иако годинава сигурно повеќе ќе се слави заминувањето на 2020-та).

Во време кога во поголемиот дел од светот и натаму се забранети собирите, журките и организираните прослави на новата година, граѓаните годинава главно ќе ги гледаат величествените огномети во своите домови.

Еве избор од атмосферата и огнометите вечерва во светските метрополи во кои веќе пристигна Новата година:

Би можело да ве интересира

Првото бебе во 2022 година е машко

А1он

ВИДЕО: Новата година дочекана и на Нов Зеланд

Ана Ололовска

Самоа, Тонга и Кирибати ја дочекаа новата 2022 година

Ана Ололовска

Божиќните и новогодишните обичаи во светот – Оризов пудинг со бадеми за среќа, добра вештерка која носи подароци и чичилаки

Ана Ололовска

Нова година – што всушност празнуваме

Ана Ололовска

Новогодишна прослава во Њујорк и покрај рекордниот број заразени

А1он