Во уривањето на хотел во Кина 26 мртви

Од:

Смртниот биланс од уривањето на хотел во источна Кина, што служеше како карантин за заразени од коронавирусот, се искачи на 26 лица.

dobivaj vesti na viber

Хотелот во градот Гуанжу се урна во саботата и заробувајќи под урнатините 71 лице. По три лица се уште се трага.

Во Кина, епицентарот на епидемијата ,во моментов се заразени околу 80.000 лица, со повеќе од 3.000 смртни случаи.

Би можело да ве интересира

Кина: Прашањето за Тајван е внатрешна кинеска работа, САД да не се мешаат

По 17 дена потрага по земјотресот, најдено живо лице во Кина

Ана Ололовска

Во централна Кина црвен аларм поради недостиг на вода

Ана Ололовска

Си Џинпинг: Кинеската војска се подготвува за борба

А1он

Кина: Нашиот став е јасен

А1он

Руски Гаспром ќе му ја прекине испораката на гас на главниот сојузник Кина поради годишно одржување

А1он